چی بگیر ، راهنمای خرید

راهنمای انتخاب لوازم مورد نیاز آشپزخانه به همراه معرفی محصولات برتر

سلام امروز میخوام در مورد یک سرویسی که از طریق اینترنت ارائه میشه و شاید خیلی از ما از اون بی خبر هستیم صحبت کنم و اینکه آیا واقعا همچیم سرویسی تو زندگی ما جایگاهی داره یا خیر . 

سوپرمارکت اینترنتی ، سوپر مارکت های اینترتی در خیلی از کشور های دنیا جایگاه خاصی در زندگی روزمره مردم داره و اینکه همه چیز با سرعت بسیار بالایی در حال جلو رفتن هست و شاید خرید های روزمره باعث کند شدن این سرعت بشه و این سرویس در کشور های خارجی کمک بسیار خوبی برای انتخاب سریع محصولات و خریدشون بصورت آنلاین میکنه . 

اما در ایران چطور ؟ آیا در ایران سوپرمارکت های آنلاین شناخته شده هستند ؟ آیا سرویس دهی آنها قابل اعتماد هست ؟ 

قبل از همه این ها ما باید در مورد اینکه اصلا خرید اینترنتی مطمئن هست یا خیر صحبت کنیم و اینکه چه میزان از فروشگاه های آنلاین کارشون رو دارن درست انجام میدن و چه سازمان های بر این وب سایت ها نظارت دارن ؟

نماد الکترنیکی ، این نماید یک فیلتر (جدیدا بسیار سخت گیر) برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی هست که اگر وب سایت شما این نماد رو نداشته باشه نمیتونه درگاه اینترنتی بگیره و این خودش باعث میشه که خیلی از شک ها از وب سایت هایی که دارای نماد الکترنیکی هستن برطرف بشه ، اما خیلی از کاربرانی که از اینترنت استفاده میکنن نمیدون که نماد الکترنیکی چی هست و برای چه کاری استفاده میشه؟ به همین دلیل و دلایل دیگه اعتماد به فروشگاه های اینترنتی کم شده . 

سوپرمارکت های انیترنتی هم همینطور اعتماد کردن به این فروشگاه ها مثل فروشگاه های اینترنتی دیگه سخت میشه ولی این تنها مشکل سوپر مارکت های اینترنتی نیست ، خیلی از مردم به دلایل دیگه به سوپر مارکت های انیترنتی اعتماد نمیکن مثلا : قیمت محصولات ، تاریخ انقضاء و موارد دیگه که همین مسائل باعث شده خرید از این وب سایت های سخت بشه. 

شاید سوپر مارکت های اینترنتی هم به یک دیجی کالایی نیاز داشته باشن که مردم یکم اعتمادشون به این وب سایت ها بیشتر بشه ... 

اما با این شرایط من چندین سوپرمارکت اینترنتی میشناسم که دارن توی تهران فعالیت می کنن مثل : 

www.021021.ir 

www.final.ir

www.chare.ir

و...

البته یکی از قدیمی ترین این وب سایت ها که دیگه سفارش جدید نمیگیره و خیلی وقت هست که فقط در دسترسه ...

www.2938.ir در برنامه هایی که طراحی میکنم در اطلاعات مورد نیازی که از کاربردریافت میکنیم ، مطمئنا کد ملی جایگاه خاصی دارد و از اطلاعات ضروری و مورد نیاز می باشد ، پس برنامه نویسان نیاز دارند که حتما بتوانند تشخیص دهند که آیا کد ملی وارد شده صحیح است ؟ یا صرفا فقط چک کردن تعداد کارکتر های مقدار وارد شده کفایت میکند ؟ 

امروز قرار هست که درباره نحوه تشخیص صحت کد ملی صحبت کنید و اینکه کد ملی از چه قسمت هایی تشکیل شده .

همانطور میدانید کد ملی از 10 عدد تشکیل شده و مطمئنا یکتا هست و طبق الگوریتم پیاده شده برای بدست آوردن این عدد 10 رقمی ، امکان ندارد که عدد تکراری در کد ملی های تولید شده وجود داشته باشد . 

از سمت چپ شروع میکنیم :

سه رقم اول کد شهرتان محل صدور شناسنامه ، شش رقم بعدی کد منحصر به فرد برای فرد دارنده شناسنامه در شهرستان محل صدر و عدد اخر عددی است که از 9 رقم بعدی بدست می آید وعدد کنترل نام دارد. 

محاسبه عدد کنترل : 

مرحله اول : هر عدد را در موقعیت خود ضرب کرده و با بعدی جمع کنید 

مرحله دوم : عدد بدست آمده را بر 11 تقسیم کنید 

مرحله سول : اگر باقیمانده تقسیم کوچکتر از 2 بود و رقم کنترل برابر با باقیمانده بود کد ملی وارد شده صحیح می باشد ، در غیر این صورت اگر عدد کنترل برابر با رقم باقی مانده منهای 11 بود کد ملی وارد شده صحیح می باشد ، در حالات دیگر کد ملی وارد شده صحیح نیست . دریافت تابع مربوط به پیاده سازی الگوریتم تشخیص کد ملی در زبان سی شارپتمام اشخاصی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت میکنند ، مطمئنا در یک سری زمینه های قوی و در یک سری زمینه ها ضعیف هستند  و مطمئنا نیاز به تمرین و یا حتی آموزش دارند ، وب سایت کد آکادمی یکی از معروف ترین وب سایت ها برای آموزش برنامه نویسی می باشد که بعید هست که برنامه نویسی باشد و اسم این سایت را نشنیده باشد .

وب سایت کد آکادمی تقریبا در تمام زمینه های مربوط به برنامه نویسی دارای آموزش های جامع و کاملی  هست که میتواند بر نامه نویسان و افرادی که در حال آموزش برنامه نویسی هستند کمک کند .

یکی از مسائلی که باعث شده این وب سایت در این زمینه به شهرت برسد طراحی ساده و کاربردی این وب سایت است .

از ثبت نام ساده گرفته تا انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نیاز جهت آموزش ، این وب سایت بسیار ساده و تمام آیتم های آن در دسترس می باشد .

مهارت های در حال آموزش

  

تقریبا تمام زبان های برنامه نویسی برای آموزش در این وب سایت ارائه شده ، از زبان های برنامه نویسی سمت کاربر تا تمام زبان های برنامه نویسی سمت سرور

محیط آموزشی

برخی از مهارت های آموزشی در کد اکادمی :

 , AngularJS, JQuery , CSS , Python , PHP

JavaScript , C# ,SQL آموزشی کاربر حفظ می شود و در بازدید های بعدی از ادامه آخرین مرحله میتوان به آموزش ادامه داد . 

Uorl.ir